Zagrody Edukacyjne w Brennej

Doskonałym miejscem na spędzenie urlopu jest niewielka miejscowość położona na Śląsku Cieszyńskim niedaleko granicy z Czechami. Brenna otoczona jest niewielkimi wzniesieniami, z których roztaczają się przepiękne widoki. Odpoczynek z całą pewnością umilą liczne wydarzenia kulturalne, które odbywają się w ciągu całego roku na terenie amfiteatru położonego w centrum miejscowości. Baza noclegowa działająca na terenie Brennej jest bardzo zróżnicowana. Zadowolony z niej będzie zarówno turysta poszukujący noclegu w luksusowych wnętrzach nowoczesnego hotelu, jak i nastawiony na wypad niskobudżetowy, dla którego celem odpoczynku będzie camping lub schronisko turystyczne. Ze względu na dużą popularność turystyczną tej miejscowości wypoczynek należy rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem, w przeciwnym razie może okazać się, że zabraknie wolnych kwater. Pełny wykaz obiektów świadczących usługi noclegowe na terenie Brennej dostępny jest w internecie pod hasłem “wolne noclegi Brenna”.

Wypoczynek w Brennej to doskonała okazja do zapoznania się z miejscową historią, tradycją i kulturą. Na terenie gminy działa kilka Zagród Edukacyjnych, które są wyjątkową atrakcją nie tylko dla najmłodszych turystów, ale również dla ich rodziców. W Koziej Zagrodzie, znajdującej się w centrum miejscowości można nie tylko skosztować smacznej regionalnej kuchni, ale również po dokonaniu wcześniejszego zapisu, wziąć udział w odpłatnych warsztatach, w trakcie których można poznać między innymi tajniki wyrobu koziego sera czy pieczenia tradycyjnego chleba wyrabianego ręcznie na zakwasie.

Agroturystyczna Chata u Gazdy daje z kolei możliwość uczestniczenia w warsztatach dotyczących sianokosów oraz obróbki wełny. Zajęcia prowadzone są na oryginalnych wrzecionach, których obsługa wymaga nie lada cierpliwości. Z kolei niewielka bacówka znajdująca się w Górkach Wielkich to magiczne miejsce, w którym można nie tylko skosztować tradycyjnych serów, ale również posłuchać ciekawych opowieści związanych z wypasem kóz oraz owiec.

Beskid Śląski to wyjątkowe miejsce, gdzie przenikają się różne kultury. Dzięki tolerancji oraz tradycjom przekazywanym z dziada pradziada kultury te nie zwalczają się, a harmonijnie współistnieją na niewielkim obszarze. W Brennej w ciągu roku organizowanych jest kilka festiwali, na których można poznać regionalną kulturę oraz tradycję. Nawet po krótkim urlopie spędzonym w tej miejscowości człowiek wyjeżdża bogatszy o nowe doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>