Wisełka – nadmorski kurort Pomorza Zachodniego

Wisełka jest niewielką wsią, położoną na obrzeżach malowniczego obszaru Wolińskiego Parku Narodowego. Porośnięte sosnowymi lasami obszary stanowią miejsce wprost idealne na wspaniały wypoczynek i spędzenie swojego wymarzonego urlopu. Dwoma największymi, naturalnymi atrakcjami regionu jest oczywiście plaża oraz jezioro Wisełka. Plaża ciągnie się przez około 1,5 km. Posiada liczne dzikie zakątki, nieuczęszczane zbyt często przez turystów. Drobny piasek zachęca do spacerów i wylegiwania się na słońcu. Jezioro Wisełka natomiast ma powierzchnię liczącą 20 ha. Otoczone jest polami i lasem, co dodaje mu niesamowitego uroku i niepowtarzalnego klimatu. Znajduje się tutaj wypożyczalnia sprzętu pływającego, łódek, żaglówek czy rowerków wodnych. Jest tu również kąpielisko, a także miejsce do wędkowania.

Dla osób, które wolą długie spacery niż wodne atrakcje, istnieje tu wiele interesujących miejsc wartych odwiedzenia. Do takich należy z całą pewnością czerwony szlak turystyczny oraz klifowe punkty widokowe, umiejscowione na Górze Gosań i Kawczej Górze. Od 1962 roku stara drewniana wieża została zastąpiona w pełni zautomatyzowaną latarnią morską. Warto ją obejrzeć, jednak zwiedzenie jej wnętrza jest niemożliwe, bowiem nie jest ona udostępniona do zwiedzania przez turystów. Zasięg światła latarni sięga aż 16 mil morskich. W Wisełce znajdują się liczne ścieżki spacerowe oraz rowerowe, zachęcające do aktywnego spędzania swojego wolnego czasu. W miejscowości nie ma żadnego biura podróży ani informacji turystycznych. W razie wszelkich wątpliwości, zawsze można zapytać tutejszych mieszkańców. Są oni pełni życzliwości da przyjezdnych gości, z całą pewnością udzielą nam potrzebnych informacji.

Przyjeżdżając do nadmorskiego kurortu, zwykle wcześniej rezerwujemy preferowany nocleg. Wisełka posiada bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową, ale o zarezerwowaniu swojego zakwaterowania wato pomyśleć znacznie wcześniej. W sezonie letnim Wisełka pełna jest turystów, tłumnie przyjeżdżających tutaj by odpocząć, wyciszyć się, zrelaksować i przeżyć fascynujące przygody. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na spędzenie wspaniałego urlopu z przyjaciółmi czy z rodziną niż Wisełka. Tutaj można odpocząć w ciszy, spokoju, odprężyć się, zrobić niesamowite zdjęcia i poznać wspaniałych ludzi. Wisełka to miejsce idealne, warto rozważyć przyjazd tutaj i zarezerwować swój nocleg już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>