Widokówka ze Skorzęcina

Pocztówki ze Skorzęcina – gdyby dziś nadal powszechne było wysyłanie kartek z wakacji, wciąż jednak bywają zbierane jako pamiątki – przedstawiają piaszczystą plażę z położonym tuż przy niej podłużnym budynkiem ośrodka wczasowego z pokojami dla letników, długie i szerokie, oświetlone nocą molo, żaglówki, boiska do piłki siatkowej, wesołe miasteczko, spacerowe alejki z zabudowaniami dokoła i leśne szlaki wśród przyrody Powidzkiego Parku Krajobrazowego.

Położony w Wielkopolsce Skorzęcin to jedna z najpopularniejszych wakacyjnych miejscowości w centralnych rejonach naszego kraju. Ma długą tradycję, a całe osobne letnie miasteczko, jako wyrosło na terenie kompleksu w otoczeniu lasów i pomiędzy dwoma jeziorami, z roku na rok przyrasta w unowocześnienia i dodatkowe atrakcje. Tym, co przyciąga licznie turystów oraz wypoczywających z okolicy jest plaża. Szeroka, piaszczysta, ze strzeżonym kąpieliskiem i łagodnym zejściem do wody pomieścić może wiele osób.

Samych miejsc noclegowych w tym wakacyjnym ośrodku jest dla 6 tysięcy osób. Na terenie liczącego w całości ponad 40 hektarów kompleksu ośrodka wypoczynkowego znajdziemy zarówno kempingi i pola namiotowe, jak i komfortowe hotele, popularne są klimatyczne domki letniskowe w lesie, a także pensjonaty oferujące noclegi. Skorzęcin pochwalić się może równie urozmaiconym zapleczem gastronomicznym z różnego typu lokalami. Wiele osób wybiera to miejsce także ze względu na imprezy taneczne do białego rana, jakie można tutaj spotkać.

Letnia perełka Wielkopolski sprzyja również uprawianiu różnego rodzaju sportów. Nie tylko pływaniu, ale i kajakarstwu, uprawianiu różnych odmian surfingu czy żeglarstwa. Można skorzystać również z możliwości treningu biegowego, jakiemu sprzyja rozległy teren umiejscowiony wśród lasów – szczególnie we wczesnych godzinach lub poza szczytem sezonu można uprawiać nordic walking, wypożyczyć rower lub pieszo wybrać się na rajd po okolicy. Nie brakuje także boisk do gier zespołowych, kortów tenisowych, a na najmłodszych czekają place zabaw i wesołe miasteczko. Możemy także pooglądać regaty albo mistrzostwa piłki plażowej. Skorzęcin zapewnia atrakcje bardzo różnego typu i wakacyjnym charakterem przyciąga spragnionych oderwania się od codzienności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>