Pałac Twardowskich w Puszczy Noteckiej

Obszar Puszczy Noteckiej to niezwykle ciekawy region turystyczny, o bogatych walorach przyrodniczych. Przekonała się o tym każda osoba, która udała się tam na dłuższą wycieczkę. Oprócz wypraw poznawczych i środowiskowych, można tam również zgłębić wiedzę historyczną. Jednym z miejsc, które nam to zapewni jest właśnie Pałac Twardowskich.

Wybierając się w rejon Puszczy Noteckiej,  warto odwiedzić ten zabytek. Można zarezerwować w nim luksusowe miejsce hotelowe, jednak w tej kwestii mamy wiele innych możliwości, z uwagi na szeroki wybór noclegów w Puszczy Noteckiej. Wspomniany pałac jest  niewielkich rozmiarów, bardzo stylowy oraz estetyczny. Otaczają go piękne tereny zielone oraz park, gdzie po zwiedzaniu można udać się na spacer. Mamy tam również możliwość skorzystania z restauracji. W bliskiej odległości od pałacu działa z powodzeniem stadnina koni, które są przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych, więc każdy może odważyć się na skorzystanie z tej atrakcji.

Pałac został zaprojektowany w stylu neorenesansowym, dlatego zdecydowaną większość elementów ocenić można właśnie w tej kategorii. Wybudowano go w XIX wieku, ale przetrwał po dziś dzień w bardzo dobrym stanie. Jest punktem charakterystycznym obszaru Puszczy Noteckiej, dlatego ludzie z całego świata każdego roku tłumnie przyjeżdżają go zwiedzać.

W środku znajduje się wiele eksponatów z dawnych lat, ale również tych nowoczesnych. Pałac posiada bardzo skomplikowaną bryłę. Wybudowany został z cegły, dlatego jest nader solidny oraz wytrzymały. Cechą charakterystyczną rezydencji jest na pewno bardzo stromy dach oraz sama jego wysokość, dzięki czemu jest z daleka dobrze widoczny i ludzie nie mają problemów z tym, aby do niego trafić. Jest to jeden z wielu polskich okazów najświetniejszych budowli architektonicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>