Co warto zobaczyć w Krościenku nad Dunajcem?

Lubisz jeździć na Południe Polski, ponieważ doskonale zdajesz sobie sprawę, że tamte tereny owocują w wiele atrakcji turystycznych? Wcale nie chodzi tutaj tylko o to, żeby bawić się w aquaparkach lub podobnych miejscach. Zabytki, walory przyrodnicze, a także wiele ciekawych miejsc powodują, że możemy z powodzeniem spędzić wolny czas w sposób niezwykle satysfakcjonujący. Dlatego tak wiele osób decyduje się rzeczywiście na to, żeby zarezerwować noclegi w miejscowości Krościenko. Co prawda jest to tylko niewielka wioska położona w województwie małopolskim, ale skrywa w sobie wiele ciekawych miejsc.

Przede wszystkim możemy tutaj wspomnieć o fantastycznym położeniu geograficznym, bo teren mieści się u samego podnóża Pienin. Zatem nie mamy się co dziwić, iż faktycznie tutejsza baza noclegowa jest jak najbardziej oblegana i to praktycznie bez względu na panującą porę roku. Zacznijmy od tego, że w Krościenku nad Dunajcem znajdziemy zarówno wiele zabytków, jak i również ciekawe miejsca, które można zwiedzić, by jeszcze więcej dowiedzieć się o okolicy.

Tutaj w pierwszej kolejności powinniśmy zajrzeć do Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego. Skoro jesteśmy już u podnóża samych Pienin, to jednocześnie warto dowiedzieć się także czegoś więcej na temat samego krajobrazu, który na pewno zdecydujemy się podziwiać. Powinniśmy również mieć na uwadze, że Krościenko nad Dunajcem posiada takie walory, o których marzą wszyscy, którzy chcą podreperować swoje zdrowie. Mianowicie właśnie na tych terenach mamy do czynienia z alkalicznymi źródłami szczawy. Nazywają się one Maria, Michalina oraz Stefan. Każda z nich ma nieco inne właściwości lecznicze, a także różnią się w smaku. Ale co najważniejsze, każda z nich na pewno pomaga na określone przypadłości.

W samej wiosce mamy do czynienia także z kilkoma obiektami sakralnymi. Do nich zalicza się chociażby Kapliczka świętego Rocha, która została wybudowana mniej więcej na początku XVIII wieku. Jeśli wybierzemy się na rynek, znajdziemy wiele zabytków w postaci mieszczańskich domów. Zatem mamy niebywałą okazję do tego, by na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób mieszkali kiedyś ludzie w tych terenach, a przynajmniej w wiosce pod Pieninami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>