Atrakcje miejscowości Czaplinek

Czaplinek to przede wszystkim piękne i historyczne miejsce na mapie Polski. Rozbudowa agroturystyka, cisza i niskie ceny zachęcają. Kiedy już zastanowimy się, czy śpimy w jednym z campingów, kwaterze prywatnej, ośrodku wypoczynkowym czy na polu namiotowym, to warto też zastanowić się nad miejscem dla naszego roweru. Czaplinek to miejsce gdzie możemy zacząć swoją wielka przygodę na dwóch kółkach, która zacznie się już na starówce, gdzie stoi wielki metalowy rower. To tutaj zaczyna się kilkanaście szlaków rowerowych, która łączna długość przekracza ponad 600 kilometrów. Więc jest gdzie jeździć. I warto mieć na czym. Wybierając się do tej miejscowości warto jest zarezerwować noclegi . Poza tym baza wypoczynkowa to również bardzo ważny etap podróży. Wiadomo, że człowiek na urlopie chce leżeć i nic nie robić. Ale aktywny odpoczynek jest dużo lepszy i zdecydowanie zdrowszy, niż wylegiwanie się przez całe dnie i chodzenie od restauracji do restauracji, gdzie tylko zapychamy swój organizm.

Wiosna, lato, jesień – każda ta pora nadaje się na spokojną (lub szaleńczą – jak kto woli) jazdę przez piękne szlaki rowerowe, które serwuje nam gmina Czaplinek. To miejsce, gdzie spotyka się wielu rowerzystów, którzy pojawiają się tutaj co roku. I jadą przed siebie, łapiąc coraz to nowe przysmaki, które stworzyła natura na trasie. Nie musimy przecież od razu przejechać całych 600 kilometrów, bo pewnie umarlibyśmy po drodze, ale już sam fakt posiadania roweru w tak urokliwym miejscu, jakim jest Czaplinek to dobra sprawa. Wszędzie się szybko dostaniemy i nie będziemy marudzić, że gdzieś nam się nie chce iść. Miejscowość może nas zarazić przyjemnością, która wydobywa się z pedałowania i zwiedzenia świata na dwóch kołach. Mapa w dłonie, jedzenie do plecaka, woda, koc i można ruszać w podróż. Nie będziemy żałować i na pewno znajdziemy jeszcze kiedyś miejsce w kalendarzu dla Czaplinka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>